Що читати із дітьми? Поради Катерини Мовчан

«Всі книжки, які залишаються на наших з донькою полицях, мають зрозумілі і гарні ілюстрації. Бо і я, і Амалія дуже вимогливі до візуального ряду, у книжках зокрема»:

поговорили про книжки з архітекторкою та мамою, студенткою Kharkiv School of Architecture Катерина Мовчан. 

Отримали низку корисних порад для всіх батьків, що читають із дітьми, а також список книг. Катя і Амалія радять та розповідають:

1. Хто зробить сніг. Тарас Прохасько, Мар’яна Прохасько

Ця книжка вразила нас глибиною піднятої теми: смерть та її сприйняття, усвідомлення, різності ставлення до неї у різному віці тощо. Одночасно з серйозністю нас підкорила легкість, з якою про це говорять автори: і мова, і сама історія, яка починається з народження двох маленьких кротенят, все ніби намальовано пастеллю, як, до речі, і ілюстрації до неї.

2. Слон на ім’я Ґудзик. Леся Воронина

Історія про чарівного слоника залишає у душі приємний присмак дива: дива як магії, дива взаєморозуміння і поваги між різними істотами (людьми і не-людьми), дива Різдва.

3. Червона сукня моєї тітки. Таїс Золотковська

Дуже маленька, але дуже пронизлива історія, яка, як і «Хто зробить сніг», піднімає тему смерті. У ній ми можемо через авторку відчути, що відбувається з нами у момент переходу близької людини, що залишається після цього. Світла історія. Читати бажано з серветками.

4. Ніжність у країні краси. Тарас Борозенець

У цій історії ти ніби опиняєшся всередині імпресіоністської картини, і ілюстрації цьому допомагають, і ті почуття, які виникають у тебе під час перегляду цієї картини, починають оживати і переказувати тобі свої пригоди у цьому пуантелістському світі.

5. Казка про Старого Лева. Мар’яна Савка.

Поема присвячена місту Лева. Заримована, цікава, весела історія міста. От якби про Харків таку склали!

Окремо хочеться сказати про дуже гарні, змістовні, класичні 2д-ілюстрації.

6. 36 і 6 котів-компаньйонів. Галина Вдовиченко

Сучасні веселі пригоди тварин і людей. Людяність і щирість, круто замішані на гуморі. І дорослим і дітям.

7. Снігова королева. Ганс Християн Андерсон

Снігова королева з неймовірними пастельними ілюстраціями. Українською мовою. Гарним шрифтом. Історія, яка і в дорослому віці може здивувати інсайтами.

8. Аліса в Задзеркаллі. Аліса в Країні Див. Льюїс Керрол.

Концептуальна подача старої улюбленої історії: з двох сторін однієї книги починаються 2 книги про Алісу. Ніби безкінечна історія, як і час, про який розповідає Керрол. Кремовий фінський папір. Ілюстрації з духом вікторіанської Англії. Мова видавництва А-ба-ба-га-ла-ма-га веселить навіть у дуже серйозні моменти оповіді.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *